Neplánuj, budeš prekvapený

Autor: Kristína Vlčková | 17.10.2015 o 14:29 | Karma článku: 2,11 | Prečítané:  299x

alebo o tom čo sa všetko dá za krátku chvíľus stihnúť.  Hovorí sa, že človek by si mal uchovávať svoje spomienky v písanej podobe pre seba či pre budúce generácie, ktoré budú mať záujem to čítať. Uchovávať by si to mal však najmä p

(17. október 2015, Southall, VB)

27. septembra som odcestovala z Bratislavy do Bournemouthu v Anglicku. Po lete, dlhom čakaní a presúvaní sa z jedného mesta do druhého som nakoniec dorazila do svojej novej "family" - host family, kde ma už netrpezlivo očakávali. Útulný dom s dvomi psami, manželmi, tromi detmi (pričom iba jedna z nich bývala spoločne s nimi v jednej domácnosti) a Nemcom Felixom, s ktorým sme najbližšie dva-tri týždne strávili veľa času spoločne. 

Po niekoľkohodinovej ceste som bola rada, že som našla ten správny dom a mohla sa pokojne zložiť vo svojej novej izbe. Na druhý deň ráno ma čakala hneď škola Westbourne Academy, v ktorej som si zvolila extra intenzívny kurz angličtiny, čo v reáli znamenalo 40 hodín lekcií za týždeň - suma sumárum - v škole ste od 9:30 do 16:30 každý deň. V prípade ak plánujete pozrieť mesto a navštíviť nejaké zaujímavosti, nie je to tá najsprávnejšia voľba, ale mne išlo primárne o zdokonalenie sa v angličtine. 

Nová škola, noví ľudia, prevažne zo Švajčiarska, Nemecka, Turecka, Francúzska, Kórei atď - tj rôznorodosti sa medze nekládli :) Profesori veľmi nápomocní, milí a vtipní, pripravení zodpovedať každú otázku. 

Avšak dva týždne na škole a v rodine ubehli veľmi rýchlo a moje ďalšie kroky mali smerovať ďalej za prácou v Devone. 5-6 hodinová cesta (aj s prestávkou či čakaním) sa však nevyplatila, nakoľko po príchode na určené miesto som pochopila, že tadeto cesta nevedie. Izba špinavá, neuprataná, chýbalo základné vybavenie a moja hlavná pracovná náplň by bola housekeeping - upratovanie, pri ktorom nie je potrebné využívať angličtinu. Rozhodovala som sa spontánne, možno unáhlene, avšak na druhý deň ráno som sa vracala späť k host family do Bournemouthu. Boli iba tri možnosti - podať sťažnosť na agentúru a žiadať nové umiestnenie, zotrvať v BH a hľadať si prácu tam alebo sa vrátiť späť na Slovensko. Podala som sťažnosť a zároveň si dala deadline na nájdenie práce, nakoľko za každý deň navyše strávený u host family bolo samozrejme nutné zaplatiť peniaze. Deadline bol piatok (pre info z Devonu som sa vrátila v nedeľu). Po krátkej snahe nájsť si prácu som sa rozhodla vrátiť späť na Slovensko pripravená hľadať si prácu tu. Od kúpy letenky ma delilo iba pár ťuknutí kým medzitým sa mi ozvali z agentúry, že mi našli nové umiestnenie. Mesto nie až tak moc vzdialené od BH nazvané Southall. Situácia si však vyžadovala promptné rozhodnutia, kedže som sa sem musela dostaviť asap. Pár hodín na rozlúčku s Félixom či rodinou, čas na darčeky al. nejakú inú pamiatku už nebol. Do BH som prichádzala ako zadaná, z BH som odchádzala ako zadaná, avšak zadaná s Nemcom. Ukončenie jedného vzťahu a začiatok nového. 

Devon - Po krátkom stratení sa a zistení, že najbližšie týždne či mesiace budem žiť v indickej komunite som nečakala, no stalo sa. Robím prácu, ktorú by som od seba nečakala - barmanku, a snažím sa prijať fakt, že som od všetkých blízkych vzdialená x tisíc km. Samota mi nikdy nevadila, skôr naopak, avšak momentálne som niekde a netuším aký koniec to bude mať. Neviem ako dlho sa tu zdržím, či po skončení tu pôjdem do Nemecka alebo sa vrátim späť na Slovensko. Mám toľko času na premýšľanie a sama pre seba ako už dlho nie. Viem, že to všetko zvládnem, nie som ani prvá ani posledná, nakoniec som si to sama vybrala a koniec koncov o nič nejde. Chcelo to nové zážitky, skúsenosti, nových ľudí, angličtinu a všetko to bolo a stále je, čo bude potom uvidíme.  

Najlepšie na tom všetkom je to, že nič z toho sa naplánovať nedalo, pretože to malo úplne iný spád než to pôvodne malo mať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Leško: Bugár sa po prvý raz ocitol na zlej strane histórie

Je legitímne žiadať predčasné voľby, tvrdí novinár Marián Leško.

EKONOMIKA

Pellegrinimu roky na úspech nestačili

Firmy štát stále vyberá bez súťaží, úspech majú spriaznení podnikatelia.


Už ste čítali?